fbpx
Blog firmowy

Czym są te sceny?

Scena – spotykamy się z tym określeniem bardzo często czytając opisy, słuchając lub oglądając relacje dotyczące nowości w tematyce inteligencji budynkowej.

Co to jest? Do czego służy? Już wyjaśniamy!

Pierwsze z czym się kojarzy to słowo to oczywiście teatr i film. Skojarzenie to jest jak najbardziej prawidłowe, z tym że akcja nie dzieje się w teatrze ani na planie tylko w twoim inteligentnym domu, a scenarzystą i reżyserem zarazem jesteś ty! Rolę aktorów przejmują wszelkie urządzenia, które zdecydowałeś się zaangażować w swoim przedstawieniu.

Jako reżyser i scenarzysta to ty ustalasz co ma się wydarzyć w określonych porach dnia, przy konkretnych warunkach pogodowych lub gdy po prostu wracasz do domu po długim i wyczerpującym dniu pracy i jedyne o czym marzysz to usiąść wygodnie w fotelu i zrelaksować się przy nucie spokojnej muzyki.

Scena pierwsza: Pobudka. AKCJA!

System budzi cię o ustalonej porze włączając muzykę, przy której najlepiej ci się wstaje, podnosi stopniowo rolety aby poranne promienie słoneczne nie poraziły twoich źrenic. Wcześniej podniósł temperaturę w sypialni, łazience i kuchni abyś czuł się komfortowo od pierwszych minut nowego dnia.

Gdy opuścisz sypialnię i wejdziesz do łazienki czajnik zacznie gotować wodę lub ekspres przygotuje kawę. Po porannej toalecie wejdziesz do kuchni a w niej z głośników zacznie płynąć muzyka, która jak żadna inna potrafi cię postawić na nogi. Jesz śniadanie, pijesz kawę, wychodzisz z domu i…

Scena druga: Wyjście z domu. AKCJA!

Wychodzisz z domu. Jednym przyciskiem w korytarzu lub telefonie zamykasz rolety, ustawiasz ogrzewanie w tryb eco, uzbrajasz alarm a wszelkie urządzenia, które nie muszą być podłączone do prądu podczas twojej nieobecności zostają wyłączone. Nie musisz już pamiętać czy wyłączyłeś, żelazko. Jeśli zostawiłeś gdzieś otwarte okno – spokojnie, system poinformuje cię o tym fakcie i sam podejmiesz decyzję czy je zamknąć.

Scena trzecia: Powrót do domu. AKCJA!

Gdy wracasz po pracy uruchamiasz scenę powrotu do domu. Ogrzewanie zaczyna stopniowo podnosić temperaturę do optymalnej, rolety podnoszą się aby wpuścić do domu trochę światła. Alarm zostaje rozbrojony, telewizor uruchamia się włączając twoja ulubioną stację informacyjną a ekspres parzy aromatyczną kawę. Siadasz w wygodnym fotelu bo lubisz wiedzieć co się w świecie dzieje.

inteligentny dom - sceny
Tak może wyglądać lista podstawowych scen na telefonie lub tablecie (zdjęcie dzięki: fibaro.com)

Scena czyli sekwencja działań

Jak widać sceny to tak naprawdę spis kolejnych działań, które mają po sobie wystąpić aby osiągnąć dany cel (załączyć alarm i zamknąć rolety przy jednoczesnym wyłączeniu poszczególnych urządzeń). Integracja wszystkich urządzeń domowych w jeden system pozwala komfortowo sterować domem wykorzystując wcześniej przygotowane scenariusze, które przechowywane są w sercu systemu – centrali sterującej.

Każda scena może być niemalże dowolnie zmieniana i dopasowana do naszych potrzeb. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jesteśmy na Facebooku

Oferta Bram Stal

Domofony

do mieszkań, domów i firm

Inteligentny dom

najnowsze technologie

SERWIS

i naprawy gwarancyjne

Szybki kontakt

  • +48 502-552-402
  • +48 505-133-371
  • +48 788-053-846
  • info@e-bramstal.pl

Ostatnio na blogu

  • Informacje ,

Czym są te sceny?

Scena – spotykamy się z tym określeniem bardzo często czytając opisy, słuchając lub oglądając relacje dotyczące nowości w tematyce inteligencji…